• 00

  денови

 • 00

  часови

 • 00

  минути

 • 00

  секунди

Прегледај изведувачи
Image

#Ритамотнаградот

За Струмица ОПЕН Фест

Image

ОПЕН Фест 2019

Дојдете на #соф2019 и следете го ритамот на најголемиот open-air фестивал во Македонија. Струмица по осми пат ги отвора вратите за љубителите на спортот, музиката и уметностите со најуникатниот фестивалски концепт досега. Десет недели бесплатен фестивал на отворено! Вашите омилени ѕвезди на едно место! Бидете дел!

 • 09 Јуни - 18 Август 2019
 • Градски парк, Плоштад „Гоце Делчев“, СОУ „Јане Сандански“, Градско корзо, Леблебиџиска улица

Запознај ги учесниците

Учесници на настанот

Тајмфрејм на активности

Целосна Агенда

 • Image

  09 Јуни

  Полумаратон „Струмица на улица“

  09 Јуни, 2019, 19:00 - 22:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица
 • Image

  10 Јуни

  Street Summer Jam

  10 Јуни, 2019, 19:00 - 23:00 часот
  С.О.У. „Јане Сандански“ - Струмица
 • Image

  11 Јуни

  Street basket

  11 Јуни, 2019, 19:00 - 23:30 часот
  С.О.У. „Јане Сандански“ - Струмица
 • Image

  17 Јуни

  Вежбаме во парк

  17 Јуни, 2019, 20:30 - 23:00 часот
  Плоштад „Гоце Делчев“ - Струмица

Покровители и поддржувачи

Поддржувачи

Покровители


Поддржувачи


Следете не

Новости

Image
Три дена аеробик во парк

„Аеробик со Елена“ ќе има свое учество на осмото издание на фестивалот со уникатни тренинзи на отворено на 17, 19 и 21 јуни во градскиот парк.

Image
Започна пријавувањето за Street basket турнирот

Од 11 до 13 јуни на кошаркарското игралиште на СОУ „Јане Сандански“ – STREET BASKET 2019.

Image
Street summer jam – шириме урбана култура

Домаќини на најурбаната сцена на годинашното издание на #соф2019 ќе бидат членовите на веселото танцово студио ONE WAY.

Image

Следете не @fest_open

Твитер Ѕид

09 ЈУН

ОПЕН Фест 2019

Контактирај не